A változás egy életre szóló kaland

Légy jobb mindhalálig

A mindennapi választás hatalma

Miért válogassuk meg, hogy mit és kit engedünk be az életünkbe?

„Minden reggel újrakezdés, minden reggel új világ.” (Lucy Maud Montgomery) Még a legmagányosabb ember sem mentes mások befolyása alól. Hiába véljük, hogy egyedül vagyunk, ha ez szociális szempontból igaz is, nem remeteként élünk, és világunk ezernyi arca naponta a mi orcánkba bámul. És ezek a…

Tovább olvasom

Alkotó folyamat

10 pont, hogyan hívjuk elő magunkból a kreatív énünket

„A kreativitás alapvetően emberi tulajdonság, és magában hordozza az alternatív látásmódok, gondolkodásmódok és cselekvések biztos ígéretét.” (Sir Ken Robinson) Mindenhez kreativitás kell. Hogy megvalósítsuk egy tervünket, beleférjünk az adott büdzsébe vagy többlet forrást találjunk a…

Tovább olvasom

Mindig kell egy barát

A bizalmas baráti beszélgetések jelentősége

„Igaz barát az, aki előtt hangosan gondolkodhatom.” (Ralph Waldo Emerson) A beszélgetés jelentősége nem merül ki az információ átadásban. Ez a legszimplább felhasználási módja. Ezen túlmenően érzelmeket közvetítünk, befolyásolunk, fejlesztjük a társas kapcsolatainkat és egyben egyengetjük, ápoljuk a…

Tovább olvasom

A megtévesztő önkép

A környezetünk vagy mi mondjuk meg, hogy kik vagyunk valójában?

„Világképünk hiedelmeink, előítéleteink összessége, nem pedig értékítélet arról, kik vagyunk.” (Seth Godin) Problémáink egyik fő forrása az önképünk. Az kép, amelyet felállítunk magunkról, hogy milyenek vagyunk. És épp ez a bökkenő, hogy a legtöbb esetben a mentális ábrázatunk a milyenek vagyunk…

Tovább olvasom

Pozitív kommunikáció

Teremtsünk kellemes és optimista légkört a beszélgetésink során

„A szavak társalgássá válnak, és akivel társalog, annak társává is válhat az ember.” (Pierre Franckh) Amikor a beszéd megjelent az emberiség történelmében lényegesen tágabb terünk lett arra, hogy megértsük egymást, illetve megértessük magunkat a többiekkel. Oly sok év távlatából, valahogy úgy tűnik,…

Tovább olvasom

Házasodjunk, vagy tán mégse?

6 pontban, miért állapodunk meg olyan nehezen

„A házasság olyan, mint egy drága ruhaköltemény a nagy divatszalon bemutatóján. Bárki felveheti, de csak keveseknek áll igazán jól.” (Tony Curtis) Már megint egy monogámiát dicsőitő cikk, sóhajtanak fel páran. Azért, hogy mennyire tartunk ki valaki mellett, a génjeink is felelősek. Ezért, aki úgy…

Tovább olvasom

Bármi lehet belőlük

Hogyan egyengethetjük gyermekeink felnövés útját?

"Mindenki jó szülő, aki megmutatja a gyermekének a világot" (Faludi Viktória) Amikor szülővé válunk, olyasmibe csöppenünk, amire nem lehet felkészülni. Egy apró életet melengetünk a keblünkön, és látni fogjuk a felcseperedését. Lépésről lépésre tanúi leszünk a felnövéstörténetének. Vele érzünk,…

Tovább olvasom

Minek ez a sok blog?

7 pontban arról, miért jó blogot olvasni… már, ha jó egyáltalán

„Az internet a világ legnagyobb könyvtára. Csak az a baj, hogy a könyvek mind a földön hevernek benne.” (John Allen Paulos) A digitális világra nyíló ajtón való belépéssel, teljesen új önkifejezési formák kerültek napvilágra. Ezek egyike a népszerű blog írás, a bloggerkedés. Az elmúlt években…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása