A változás egy életre szóló kaland

Légy jobb mindhalálig

A szívességek földjén

Kis figyelmes tetteink következménye

„Nincs az a figyelmesség, legyen bármilyen kicsi, ami kárba veszne.” (Aiszóposz) Naponta érintkezünk emberekkel. Erről szól az életünk. Minden kontaktus esetén lehetőségünk van kedvező benyomást tenni, kedvező irányba befolyásolni a pillanatnyi szituációt és ezzel ápolni a kapcsolatot. A kérdés,…

Tovább olvasom

A menekülő ember

Miért rohanunk keresztül az életen?

„A menekülés soha nem a végpont, mindig csak a tétovázás elnyújtása.” (Daniel Glattauer) Az idő kíméletlen, a maga megállíthatatlan tempójában halad. Gyorsnak tűnik, mert néha azon kapjuk magunkat, hogy nem jut idők mindenre, amire szeretnénk. Valójában rohan az idő vagy inkább mi szaladunk folyton…

Tovább olvasom

Személyes árfolyam növekedés

Hogyan váljunk értékesebbé magunk és környezetünk számára?

„A gondozatlan tudás és képesség ugyanúgy értékét veszti, mint bármely más vagyontárgy – méghozzá meglepő gyorsasággal.” (David Maister) Milyen különösek vagyunk. A megszerzett javakkal értékeljük az életünket. Jobb állás, zsírosabb fizetés, nagyobb, gyorsabb autó, tágasabb ház, drágább és modernebb…

Tovább olvasom

A szabályok és elvek közti különbség

Formális vagy valós értékekre építjük a cégünket, az életünket?

„A törvény szerint valaki akkor bűnös, ha megsérti mások jogait. Az etika szerint akkor, ha fontolgatja, hogy ezt megteszi.” (Immanuel Kant) Szabályokat alkotunk, egyre többet és részletesebbet, hogy minimalizáljuk a hibákat, az eltévelyedést, védjük magunkat, és növeljük az eredményességet. Azonban…

Tovább olvasom

A tiltás kultúrája a családban

Mi történik, amikor nemet mondunk a gyermekünknek?

„Az ember viselkedését túlnyomó többségében tiltások vezérlik és formálják. Hol kevesebb, hol több szükséges belőlük. Hol belátják ezt, hol nem.” (Gerlóczy Márton) Szülőként nagy kihívás nemet mondani a gyereknek. Hiszen nagyon sok esetben nagyobb ellenállásba ütközünk, mint egy jégtörő hajó az…

Tovább olvasom

A bizonytalanság kora

Miért nagyobb ma a bizonytalanság és hogyan kezeljük?

„A bizonytalanság olyan, mint a mozgólépcső, amit sohasem helyeznek üzemen kívül.” (Cseh Katalin) Bőrünkön érezzük a bizonytalanság leheletét. A változással mindig keservesen megküzdöttünk, de manapság ez nem elég, mert a változások mögött ezernyi kétely les ránk. Tele a fejünk kérdőjelekkel, és…

Tovább olvasom

Szeretlek, de...

Miért kötjük feltételekhez a szeretetet a párkapcsolatunkban?

„A feltétel nélküli szeretet felszabadító. Felszabadítja a szeretett személyt arra, hogy valódi és hiteles legyen. A feltételes szeretet viszont az állandó alkalmazkodás kényszerpályájára szorítja a szeretett személyt.” (John Powell) Két ember szerelmes lesz egymásba, jönnek a mézes hetek, hónapok,…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása