A változás egy életre szóló kaland

Légy jobb mindhalálig

Mindenre jó megoldóképletek?

Szeretünk hinni a válaszaink és a megoldásaink mindenhatóságában. (Akkor is, ha nem működnek.)

„A helyes megoldás nem mindig a legbölcsebb megoldás.” (Leila Meacham) Vajon mindig a kipróbált út a jó megoldás? Ami kézenfekvő, amit az útmutatások, a szabályok javasolnak? Ezekre szükség van, legalább annyira, mint a józan ítélőképességre, ami dönt a használatukról vagy épp ellenkezőleg,…

Tovább olvasom

Mindenki valaki?

A világ az egyénről beszél, de a tömegekhez szól

„Nem a tömeggel van a baj, hanem a tömeg típusú emberrel.” (Sándor György) Jó sokan élünk a Földön. Ki tud ennyi mindenkit emberszámba venni? Senki. A környezetünk, a cégek, intézmények gyakran meg sem próbálkoznak vele. Ez megmutatkozik a szegényes és szabványos kommunikációban. A rossz hír az,…

Tovább olvasom

A túlzott bizonyosság kockázata

Miként akadályoznak a szilárd meggyőződéseink?

„A bizonyosság kegyetlen állapot. Korlátozza a lehetőségeinket és elzár minket a valós világtól.” (Ellen J. Langer) Sokszor meg vagyunk győződve a magunk igazáról. Arról, hogy egyes dolgokat jól tudunk, nincs szükség az információink bővítésére, megfontolására. Az erős bizonyosság olykor jól jöhet,…

Tovább olvasom

Te kamuzol! Vagy nem?

Miért nem ismerjük fel könnyen, ha hazudnak nekünk?

„Alapvonásunk, hogy az igazság felé húzunk, vagyis vakon hiszünk abban, hogy a másik fél őszinte.” (Malcolm Gladwell) A cím egy azonos nevű társasjátékra utal. Nem bonyolult, de kellően szórakoztató. Fel kell olvasni a kártyákon szereplő szöveget és egy kijelölt játékosnak meg kell tippelni igaz…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása